Zimowe zabawy na śniegu

Takiej zimy jak na Podhalu nie ma nigdzie indziej. Co roku możemy liczyć na zaspy śniegu i ujemne temperatury, czyli idealne warunki na zimową zabawę.

Fani zimowego puchu nigdy nie narzekają na nudę. Samo przebywanie na zewnątrz i możliwość "taplania się" w śniegu jest wystarczającą zabawą. Przygotowaliśmy jednak coś dla tych nieco bardziej wymagających, którzy szukają sposobu na ciekawe i aktywne spędzenie wolnego czasu.

Oczywiście podstawą jest sprzęt - sanki, tzw. "jabłuszka", łopatki, a kiedyś także worki z sianem i stare opony. Nie ma tutaj ograniczeń. Najważniejsze żeby było bezpiecznie, zwłaszcza jeśli bawimy się na śniegu z dziećmi. Dla wielu jednak wystarczający "sprzęt" to rękawiczki, dzięki którym swobodnie można ulepić igloo czy bałwana.

Lepienie bałwana

Lepienie bałwana oraz innych postaci ze śniegu to jedna z najpopularniejszych zimowych zabaw. Widać to zwłaszcza, gdy spada pierwszy śnieg i prawie na każdym podwórku pojawia się postać z nosem z marchewki i wiaderkiem na głowie. Pobudź kreatywność i spróbuj ulepić ze śniegu swoją ulubioną postać z bajki.

Zimowe szaleństwo - pomysł na zabawę z dziećmi

Jedynym ograniczeniem naszej śnieżnej zabawy jest wyobraźnia. Możemy m.in. zaplanować robienie śnieżnej kuli na czas. Kto ulepi większą ten wygrywa. Jeśli nie mamy nigdzie w pobliżu wystarczającego wzniesienia, by pozjeżdżać na sankach, zróbmy własne. Niech do pomocy zaangażują się dorośli i ulepią dla dzieci wielką górę.

Buduj, ulep, twórz

A skoro już jesteśmy przy pomocy dorosłych. Warto zaangażować ich także do wspólnego budowania igloo bądź tunelu z dziećmi. To wyjątkowa frajda i niesamowita zabawa. Najmłodsi mogą poczuć się niczym Eskimosi, zaś tunel może być jedną z przeszkód do pokonania we wspólnym wyścigu. Pomysłom niech nie będzie końca.

Zawody na śniegu

Nie możemy zapominać także o tradycyjnych i dobrze wszystkim znanych zabawach: bitwa na śnieżki, przeciąganie liny czy tworzenie toru przeszkód. Orzełki na śniegu to także sposób na wesołą zabawę na śniegu.

Zabawy na śniegu potrafią być wyczerpujące. Z pewnością znajdziecie swoje ulubione zajęcie, wystarczy odrobina kreatywności. Pobudź wyobraźnię dzieci tworząc sanki z innych dostępnych rzeczy. Sporą frajdę sprawi im już zwykłe tarzanie się w śniegu.

Opinie naszych gości

  • Katarzyna Sznabel

    Domek rewelacja. Czyściutko, estetycznie, gustownie - wystrój dostosowany do pory roku. Widok z okna zapiera dech patrząc na pasmo Tatr. Polecam.

  • Teresa Szymon Wędrychowicz

    Super pobyt! Domki rewelacyjne okolica piękna, widoki piękne. Polecam w 100%. Dziękujemy bardzo za fajnie spędzony czas.

  • Monika Kubiak-Świniarska

    Przepiękne okolice:) Domki rewelacja:) Właściciele super:) Aż chce się wracać! Polecam w 100%!!!